صفحه اصلي درباره ما تماس با ما
در

      عضویت در کانال رسمی مهدیه تهران در "تلگرام" (جهت اطلاع از مراسمات و اخبار مهديه و...)

  منتخب محصولات فرهنگي

بیشتر...


             آرشيو تصويري


                            حدیث    درک از امام مهدي
از امام صادق (ع) منقول است كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند :
خوشا به حال كسى كه قائم اهل بيت مرا درك كند و به او اقتدا كند قبل از قيامش تابع ائمه هدايت باشد و از دشمنانشان بيزارى بجويد ايشان رفيقان من هستند و گراميترين افراد امت نزد من مى باشند . كمال الدين ـ شيخ صدوق ص 287
أچأڈأ­أ‹ أ‡أ’123 : امام صادق

 


        پايگاه هاي پيشنهادي

آيت الله دري نجف آبادي
نايب رييس هئيت امناء
 

حجت الاسلام و المسلمين
نوري شاهرودي
عضو هئيت امناء مهديه


مقالات

مهدويت

توقيعات

ظهور

غيبت

انتظار

زندگينامه

امام و بانوان

کتب

شعر

پرسش و پاسخ

ادعيه و زيارات

شفايافتگان

نامه اي به امام عج

مشاهدات

ديگر موضوعات

اخبار مهديه

         پايگاه هاي ديگر


سايت مسجد مقدس جمکران  

 پورتال جامع مهدويت 

سايت فرهنگي تبيان

سايت بانک سخنرانيهاي شهيد حاج شيخ احمد کافي

سايت سراج انديشه

سايت فرهنگي شهيد آويني  

راهنماي پايگاه هاي امام مهدي (عح)

جستجوگر پايگاه هاي شيعي

موسسه فرهنگي جمکران ميبد


 
امروز : جمعه 29 دي 1396 - 2 جمادي الاول 1439 - 19 ژانويه 2018

 

درگذشت « ثابت بن قرة صابي» رياضيدان ،منجّم ،فيلسوف و طبيب برجسته

« ثابت بن قرة صابي» رياضيدان ،منجّم ،فيلسوف و طبيب برجسته مشرق زمين درگذشت . وي در سال 221هجري در حَرّان متولد شد و چون صابيان به يوناني سخن مي گفتند او زبانهاي يوناني و سرياني را به خوبي مي دانست و پس از پيروزي عربها ، اين زبان را هم آموخت . ثابت در يكي از سفرهاي محمد بن موسي رياضيدان كم نظير و بسيار مشهور آن روزگار به حَران ، مورد توجه او قرار گرفت و پس از چندي به دعوت محمد بن موسي به بغداد رفت ثابت در بغداد به هدايت وي دانشمندي برجسته در رياضيات و نجوم گرديد ، به طوري كه نوشته ها و آثار رياضي او در هموار كردن راه براي كشفيّات مهم در رياضيات از قبيل هندسه تحليلي و هندسه نا اقليدسي نقشي بسزا داشت . ثابت بن قره در علم نجوم از نخستين كساني بود كه به اصلاح دستگاه بطلميوس پرداخت . از موارد برجسته زندگي علمي ثابت فعاليتهاي تحقيقاتي و علمي او در پزشكي و علوم طبيعي است . ثابت بن قره آثار متعددي در زمينه هاي رياضي و نجوم از يوناني به عربي ترجمه كرد كه از آن ميان مي توان به« كتابُ المفروضات و الذخيرة في علم الطب» اشاره كرد .


درگذشت « ابواسماق كسائي مروزي» شاعر نامدار ايران

« ابواسماق كسائي مروزي» شاعر نامدار ايران ديده از جهان فرو بست . دوران زندگي وي مقارن با اواخر عهد سامانيان واوايل عهد غزنويان بود ، بدين سبب ابياتي چند از اين شاعر پارسي گوي درباره اين دو خاندان باقي است . كسائي معتقد به مذهب تشيع و مداح اهل بيت عليهم السلام بود . او در ابداع مضامين و بيان معاني مهارت فراوان داشت . همچنين علاوه بر توصيفات و تشبيهات شعري ،وعظ و حكمت را در شعر فارسي به كمال رساند . ديوان اشعار كسائي مروزي اثر ارزشمند بجاي مانده از اين شاعر بزرگ ايراني است كه در عرصه ادب پارسي مي درخشد .


درگذشت سيد عبدالحميد آلوسي بغدادي از علماء و عرفاي اهل سنت

سيد عبدالحميد آلوسي بغدادي از علماء و عرفاي اهل سنت در بغداد در گذشت . او از بدو تولد از نعمت بنيايي محروم بود اما به مدد هوش سرشار و حافظه قوي خود تحصيلاتش را با سرعت و موفقيت پشت سر گذاشت . وي حافظ قرآن بود و بعد ها خود مدرس مدارس بغداد گرديد و كتب بسياري تأليف كرد نثر الآلي در شرح كتاب اماني از آن جمله است .


درگذشت مرحوم ، حاج ملا اسماعيل سبزواري از محدثان و واعظان مشهور

مرحوم ، حاج ملا اسماعيل سبزواري از محدثان و واعظان مشهور قرن 13هجري در تهران در گذشت و در حرم حضرت عبدالعظيم (ع) بخاك سپرده شد . او در زادگاهش سبزوار تحصيلات مقدماتي را به پايان رساند و سپس حكمت و فلسفه را نزد مرحوم ، حاج ملا هادي سبزواري فيلسوف نامي آغاز كرد . گويند پس از فوت استادش او تنها كسي بود كه توانايي تدريس اسفار را داشت . وي بعد‏ها براي تكميل تحصيلات علوم ديني به عتبات رفت و مدت 3سال فقه و اصول را آموخت ، و پس از نيل به درجه اجتهاد عازم تهران شد و تا پايان عمر غير از چند سال كه به علت مبارزه با روحاني نمايان به تبريز تبعيد شده بود ، در تهران اقامت داشت . از ميان آنچه كه از اين دانشمند گرامي بچاپ رسيده مي‏توان مجمع النورين ؛ جامع النورين ؛ و نوادرالآثار را نام برد .


         بنيانگذار مهديه تهران


حجت الاسلام والمسلمين شهيد حاج شيخ احمد کافي


         برنامه های ندبه و کمیل

دعاي کميل و ندبه بهمن ماه 1396


جدول کامل برنامه ها...

         واريز آنلاين به حساب مهديه

         گالري صوتي

قرائت دعاي ندبه 96/10/22

سخنراني دعاي ندبه 96/10/22

قرائت دعاي کميل 96/10/21
بيشتر...

         مجلات         ارتباط با ما

درباره ما

 نام
 Email
متن
 

         اشتراک

 نام
 Email