صفحه اصلي درباره ما تماس با ما
در

      جدول برنامه هاي ماه مبارک رمضان

  منتخب محصولات فرهنگي

بیشتر...


             آرشيو تصويري


                            حدیث    درک از امام مهدي
از امام صادق (ع) منقول است كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند :
خوشا به حال كسى كه قائم اهل بيت مرا درك كند و به او اقتدا كند قبل از قيامش تابع ائمه هدايت باشد و از دشمنانشان بيزارى بجويد ايشان رفيقان من هستند و گراميترين افراد امت نزد من مى باشند . كمال الدين ـ شيخ صدوق ص 287
أچأڈأ­أ‹ أ‡أ’123 : امام صادق

 


        پايگاه هاي پيشنهادي

آيت الله دري نجف آبادي
نايب رييس هئيت امناء
 

حجت الاسلام و المسلمين
نوري شاهرودي
عضو هئيت امناء مهديه


مقالات

مهدويت

توقيعات

ظهور

غيبت

انتظار

زندگينامه

امام و بانوان

کتب

شعر

پرسش و پاسخ

ادعيه و زيارات

شفايافتگان

نامه اي به امام عج

مشاهدات

ديگر موضوعات

اخبار مهديه

         پايگاه هاي ديگر


سايت مسجد مقدس جمکران  

 پورتال جامع مهدويت 

سايت فرهنگي تبيان

سايت بانک سخنرانيهاي شهيد حاج شيخ احمد کافي

سايت سراج انديشه

سايت فرهنگي شهيد آويني  

راهنماي پايگاه هاي امام مهدي (عح)

جستجوگر پايگاه هاي شيعي

موسسه فرهنگي جمکران ميبد


 
امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397 - 5 شوال 1439 - 19 ژوئن 2018

 

وقوع غزوه حنين

غزوه حنين در حوالى مكه به وقوع پيوست. پس از آنكه لشكر اسلام به دستور رسول اكرم (ص) مكه را فتح كرد و آن شهر را از دست مشركان خارج ساخت, گروهى از قبايل اطراف مكه به منظور مقابله با لشكر اسلام متحد شدند. خبر اجتماع اين قبايل به رسول خدا (ص) رسيد و آن بزرگوار براى درهم شكستن مقاومت مشركان, سپاهى تجهيز كرد و به سوى حنين حركت فرمود. در اين نبرد ابتدا مسلمين شكست خورده و روى به هزيمت نهادند اما با تدبير و تلاش رسول اكرم (ص) و ياران وفادارش همچون على (ع), بار ديگر فراريان برگشتند و طى نبردى سهمگين, دشمنان را شكست دادند. بعد از شكست دشمن, غنايم بسيار زيادى نصيب سپاه اسلام شد. پس از اين پيروزى, سپاه اسلام براى تعقيب دشمنان به سوى طائف حركت كرد. از اعمال شب آخر ماه رمضان , غسل , زيارت امام حسين (ع) و خواندن دعاهاي وداع بويژه دعاي چهل و پنجم صحيفه سجاديه است.


درگذست سيد جمال الدين اسدآبادي

درگذست سيد جمال الدين اسدآبادي


حضرت علي(ع) اميرمؤمنان كه به منظور نبرد با معاويه عازم جنگ صفّين بودند، ابو مسعود انصاري را به جانشيني خود در كوفه منصوب كردند.

حضرت علي(ع) اميرمؤمنان كه به منظور نبرد با معاويه عازم جنگ صفّين بودند، ابو مسعود انصاري را به جانشيني خود در كوفه منصوب كردند. پس از آن اميرالمؤمنين علي (ع) با90000سپاهي ازطريق مدائن و انبار راهي نبرد با معاويه شدند.


ورود مسلم بن عقيل به کوفه

مسلم بن عقيل به منظور دعوت مردم كوفه براي بيعت با امام حسين (ع) وارد كوفه شد. دربدو ورود او مردم كوفه به خدمتش شتافتند و مسلم نامه امام را كه حاكي ازدعوت مردم كوفه بود براي آنان قرائت كرد. دراندك زماني شمار بيعت كنندگان به 18000تن رسيد. پس ازآن مسلم بيعت وسيع اهالي كوفه را به اطلاع امام حسين رساند و ايشان پس از اطمينان ازهمراهي كوفيان راهي اين شهرشدند. اما آنجا كه پاي عمل به ميان آمد مردم كوفه جملگي تحت تأثيرتبليغات و تهديدات دشمنان قرارگرفتند و امام را تنها گذاشتند و بدين سبب است كه كوفيان به بي‎وفايي و بدعهدي درتاريخ شهرت يافتند.


نگارش كتاب« تاريخ فَخري» يا «آدابُ السُّلطانيّه» به دست «صفي الدّين محمد بن طباطبا» پايان يافت.

نگارش كتاب« تاريخ فَخري» يا «آدابُ السُّلطانيّه» به دست «صفي الدّين محمد بن طباطبا» پايان يافت. اين اثركه كهن‎ترين كتاب سياسي تاريخي پس از فروپاشي خلافت عباسي است شامل يك مقدمه و درفصل است كه فصل نخست درباب آداب فرمانروايي و چگونگي اداره جامعه و فصل دوم درباره تاريخ اسلام ازآغاز تا سقوط شهربغداد بدست مغولان است. اين كتاب به همّت محمد وحيد گلپايگاني به فارسي ترجمه شده و به نام تاريخ فخري درآداب مُلك داري و دولتهاي اسلامي به چاپ رسيده است. گفتني است كه نخستين چاپ كامل اين اثر درسال1860ميلادي درآلمان منتشرشد.درگذست سيد جمال الدين اسدآبادي

محمدبن سيد صفدرمعروف به سيد جمال الدين اسدآبادي دانشمند سياستمدار انقلابي و ازرهبران ضداستعماري ملل اسلامي چشم ازجهان فروبست. وي درپايان تحصيلات درفلسفه، نجوم، علوم، علوم شرعي و تاريخ دانش بسياراندوخت و با زبانهاي عربي، تركي، انگليسي، فرانسوي و روسي آشنا شد. سيد را مي‎توان مظهرانديشه اتحاد اسلام دانست. او براي نيل به هدف خود از18سالگي به سفرپرداخت و همواره درراه اتحاد ملل اسلامي به تبليغ اين آرمان پرداخت و با انتشارروزنامه‎هاي عُروَةُ الوُثقي درهند و ضياءُ الخافِقَين درلندن درراه بيداري ملل مسلمان مي‎‏كوشيد. هدف سيد آن بود كه مسلمانان جهان را حول محوري واحد درآورد و قدرت واقعي اسلام را به جهانيان بشناساند. ازتأليفات اين منادي وحدت كتابهاي «اِبطالُ مذهب الدهرين، تتمّة البيان درتاريخ افغانستان و نِيچريّه دررَدّ فلسفه مادّي» را مي‎توان برشمرد. سيد جمال درسرودن شعرنيز تبحرداشت و به افغاني تخلص مي‎كرد.


         بنيانگذار مهديه تهران


حجت الاسلام والمسلمين شهيد حاج شيخ احمد کافي


         برنامه های ندبه و کمیل

دعاي کميل و ندبه تيرماه 1397


جدول کامل برنامه ها...

         واريز آنلاين به حساب مهديه

         گالري صوتي

مناجات شب آخر ماه رمضان (دعاي کميل) 97/3/24

سخنراني شب آخر ماه رمضان 97/3/24

سخنراني شب بيست و نهم ماه رمضان 97/3/23
بيشتر...

         مجلات         ارتباط با ما

درباره ما

 نام
 Email
متن
 

         اشتراک

 نام
 Email